Lorell Mobile Machine Stand with Shelf – 30.8″ Height x 28″ Width x 19.3″ Depth – Mahogany – Laminated Particleboard – Mahogany
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Stand |
| Additional Warranty Informati | <p>Standard Lorell 5 year warranty</p> |
| Number Of Casters | 4 |
| Caster Type | Roller Wheel |
| Product Color | Mahogany |
| Product Material | Laminated Particleboard |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30.8" |
| Width | 28" |
| Depth | 19.3" |
| Certifications & Standards | <p>Greenguard Certified</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Pull Handle |
| Compatibility | Machines |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mobile Machine Stand with Shelf |
| Finishing | Mahogany |
| Manufacturer Part Number | 60268 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mobile machine stand offers a generous countertop that is sized to fit most office machines. Two doors with 96mm silver pull handles conceal a large storage compartment. Use the versatile open shelf above the compartment to store frequently used items. Design also features an 18mm mahogany finish and 2mm matched-color, PVC edgebanding. Machine stand rolls easily on four casters (two locking). <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1025487671.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Mobile Machine Stand with Shelf – 30.8″ Height x 28″ Width x 19.3″ Depth – Mahogany – Laminated Particleboard – Mahogany
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Stand |
| Additional Warranty Informati | <p>Standard Lorell 5 year warranty</p> |
| Number Of Casters | 4 |
| Caster Type | Roller Wheel |
| Product Color | Mahogany |
| Product Material | Laminated Particleboard |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30.8" |
| Width | 28" |
| Depth | 19.3" |
| Certifications & Standards | <p>Greenguard Certified</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Pull Handle |
| Compatibility | Machines |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mobile Machine Stand with Shelf |
| Finishing | Mahogany |
| Manufacturer Part Number | 60268 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mobile machine stand offers a generous countertop that is sized to fit most office machines. Two doors with 96mm silver pull handles conceal a large storage compartment. Use the versatile open shelf above the compartment to store frequently used items. Design also features an 18mm mahogany finish and 2mm matched-color, PVC edgebanding. Machine stand rolls easily on four casters (two locking). <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1025487671.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Mobile Machine Stand with Shelf – 30.8″ Height x 28″ Width x 19.3″ Depth – Mahogany – Laminated Particleboard – Mahogany
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Stand |
| Additional Warranty Informati | <p>Standard Lorell 5 year warranty</p> |
| Number Of Casters | 4 |
| Caster Type | Roller Wheel |
| Product Color | Mahogany |
| Product Material | Laminated Particleboard |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30.8" |
| Width | 28" |
| Depth | 19.3" |
| Certifications & Standards | <p>Greenguard Certified</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Pull Handle |
| Compatibility | Machines |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Mobile Machine Stand with Shelf |
| Finishing | Mahogany |
| Manufacturer Part Number | 60268 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Mobile machine stand offers a generous countertop that is sized to fit most office machines. Two doors with 96mm silver pull handles conceal a large storage compartment. Use the versatile open shelf above the compartment to store frequently used items. Design also features an 18mm mahogany finish and 2mm matched-color, PVC edgebanding. Machine stand rolls easily on four casters (two locking). <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1025487671.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |










