Lorell Green Lines Decorative Wall Clock – Analog – Quartz – Wood Case
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Wall Clock |
| Clock Shape | Square |
| Case Material | Wood |
| Battery Size Supported | AA |
| Number Of Batteries Supported | 1 |
| Hands Color | Black |
| Movement | Quartz |
| Country Of Origin | Canada |
| Clock Format | Analog |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 21.3" |
| Depth | 21.3" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Wall Mountable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Green Lines Decorative Wall Clock |
| Manufacturer Part Number | 1960 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Green Lines Decorative Wall Clock incorporates art into time management. Subtle numbers in black circle the square clock so they don't distract from the swaths of blue and green ribbons. Clock hands are small at the center so you can enjoy the design. Minute and hour hands are black while the second hand is red. Wood-framed clock requires one AA battery to operate.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Power Source | Battery |
Lorell Green Lines Decorative Wall Clock – Analog – Quartz – Wood Case
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Wall Clock |
| Clock Shape | Square |
| Case Material | Wood |
| Battery Size Supported | AA |
| Number Of Batteries Supported | 1 |
| Hands Color | Black |
| Movement | Quartz |
| Country Of Origin | Canada |
| Clock Format | Analog |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 21.3" |
| Depth | 21.3" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Wall Mountable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Green Lines Decorative Wall Clock |
| Manufacturer Part Number | 1960 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Green Lines Decorative Wall Clock incorporates art into time management. Subtle numbers in black circle the square clock so they don't distract from the swaths of blue and green ribbons. Clock hands are small at the center so you can enjoy the design. Minute and hour hands are black while the second hand is red. Wood-framed clock requires one AA battery to operate.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Power Source | Battery |







