Lorell Electric Desk Riser with Wireless Device Charging
Login to View Prices
Lorell Electric Desk Riser with Wireless Device Charging – 20″ Height x 19.3″ Width x 33.5″ Depth – Desktop – Black
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Desktop Riser |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED 5 YEAR</p> |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 20" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 33.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Built-in USB Port |
| Form Factor | Desktop |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Electric Desk Riser with Wireless Device Charging |
| Manufacturer Part Number | 99530 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Desk riser features an electronic design to raise and lower your monitor with just the push of a button. Wireless charging pad allows you to charge your compatible devices without the clutter of wires. Integrated USB port provides convenient access to power to easily charge your electronic devices. Removable keyboard tray allows you to customize your work space. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060479164.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
















