Lorell Black Mesh Wire Wall Pocket

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Lorell Black Mesh Wire Wall Pocket – 6.6″ Height x 12.6″ Width x 4.8″ Depth – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 6.6" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Black Mesh Wire Wall Pocket |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Product Line | Black Mesh/Wire |
| Application/Usage | Letter |
| Manufacturer Part Number | 84144 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mesh wall pocket offers an eye-catching, durable way to collect and store charts and files until you are ready to start working on them. Steel mesh features double-rimmed, smooth edges and a powder-coat finish. Design also protects your desktop surface. Wall pocket includes mounting hardware and is recyclable.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |






