Officemate Grande Central Wall Filing System

Login to View Prices
Officemate Grande Central Wall Filing System – 4 Pocket(s) – 23.5″ Height x 16.6″ Width x 4.8″ Depth – Black – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Total Number Of Pockets | 4 |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 23.5" |
| Width | 16.6" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Grande Central Wall Filing System |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Card |
| Manufacturer Part Number | 21724 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Grande Central Filing System includes a starter pocket plus three add-on pockets. Design features special slots for envelopes or postcards and a detachable cup that fits on either side. Easily mount to walls with included mounting hardware. Categorize your files using included labels. Hangers adjust for wall panels ranging from 1-1/4" to 3" thick. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570499.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Package Contents | <ul><li>Starter Filing System</li><li>Mounting Hardware</li><li>Labels</li></ul> |
Officemate Grande Central Wall Filing System

Login to View Prices
Officemate Grande Central Wall Filing System – 7 Pocket(s) – 38.3″ Height x 16.6″ Width x 4.8″ Depth – Black – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Total Number Of Pockets | 7 |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangle |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 38.3" |
| Width | 16.6" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | Officemate |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Grande Central Wall Filing System |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Application/Usage | Card |
| Manufacturer Part Number | 21726 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Grande Central Filing System includes a starter pocket plus six add-on pockets. Design features special slots for envelopes or postcards and a detachable cup that fits on either side. Easily mount to walls with included mounting hardware. Categorize your files using included labels. Hangers adjust for wall panels ranging from 1-1/4" to 3" thick. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570500.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Package Contents | <ul><li>Grande Central Filing System</li><li>Mounting Hardware</li><li>Labels</li></ul> |






