Lorell Black Glassboard – Black Glass Surface – Styrene Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Surface Color | Black |
| Board Surface Material | Glass |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Styrene |
| Width | 21.5" |
| Depth | 29.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Black Glassboard |
| Mount Type | Whiteboard |
| Manufacturer Part Number | 4504 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scribble away on this black glass board. It works well with markers and chalks. Made of glass, this framed wall piece is built for durability and long-lasting timelines. Frame is made of sturdy styrene. Glass board is ready to hang and includes mounting hardware.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Black Glassboard</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
Lorell Black Glassboard – Black Glass Surface – Styrene Frame – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Dry Erase Board |
| Board Surface Color | Black |
| Board Surface Material | Glass |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Frame Material | Styrene |
| Width | 21.5" |
| Depth | 29.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Black Glassboard |
| Mount Type | Whiteboard |
| Manufacturer Part Number | 4504 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scribble away on this black glass board. It works well with markers and chalks. Made of glass, this framed wall piece is built for durability and long-lasting timelines. Frame is made of sturdy styrene. Glass board is ready to hang and includes mounting hardware.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Black Glassboard</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |











