Lorell Adaptable Panel Dividers – Acrylic – Clear – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Room Divider |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 90284 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Use this divider panel to create helpful partitions so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Acrylic, Charcoal Laminate, Walnut Laminate and/or Dry-erase Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1065354807.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Adaptable Panel Dividers – 24″ Width x 2″ Height x 37″ Depth – Aluminum, Acrylic – Frosted – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Panel |
| Product Color | Frosted |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 2037-01-01T06:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>Meets/Exceeds ANSI/BIFMA Standards</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Manufacturer Part Number | 90278 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this divider panel to create helpful partitions or mobile room dividers so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Acrylic, Charcoal Laminate, Walnut Laminate and/or Dry-erase Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Adaptable Panel Dividers – 24″ Width x 2″ Height x 37″ Depth – Aluminum, Acrylic – White – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Panel |
| Product Color | White |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 2037-01-01T06:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>Meets/Exceeds ANSI/BIFMA Standards</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Manufacturer Part Number | 90279 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this divider panel to create helpful partitions or mobile room dividers so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Whiteboard, Charcoal Laminate and/or Walnut Laminate Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Adaptable Panel Dividers – 24″ Width x 2″ Height x 37″ Depth – Aluminum – Charcoal – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Partition |
| Product Color | Charcoal |
| Product Material | Aluminum |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 2037-01-01T06:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>Meets/Exceeds ANSI/BIFMA Standards</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Manufacturer Part Number | 90277 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Use this divider panel to create helpful partitions or mobile room dividers so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Charcoal Laminate, Acrylic and/or Dry-erase Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060479201.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Adaptable Panel Dividers – 24″ Width x 2″ Height x 37″ Depth – Aluminum – Walnut – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Partition |
| Product Color | Walnut |
| Product Material | Aluminum |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-02-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 2037-01-01T06:00:00.000Z |
| Certifications & Standards | <p>Meets/Exceeds ANSI/BIFMA Standards</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Manufacturer Part Number | 90276 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Use this divider panel to create helpful partitions or mobile room dividers so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Walnut Laminate, Acrylic and/or Dry-erase Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060479202.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |
Lorell Adaptable Panel Dividers – Acrylic – Clear – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Room Divider |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Adaptable Panel Dividers |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 90284 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Use this divider panel to create helpful partitions so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" heights) and Single or Double-wide Horizontal Aluminum Strips or Vertical Strips for complete partitions. Use them with other Acrylic, Charcoal Laminate, Walnut Laminate and/or Dry-erase Divider Panels in the Lorell Adaptable Panel System for a complete setup. Versatile, multifunctional design offers many different configurations. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1065354807.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |




































