Lorell 3-shelf Utility Cart – 3 Shelf – 400 lb Capacity – 4 Casters – Steel – x 16″ Width x 30″ Depth x 32″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 28% |
| Post Consumer Waste% | 16% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 16" |
| Depth | 30" |
| Maximum Load Capacity | 400 lb |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | 3-shelf Utility Cart |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 27 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Utility cart features a three-shelf design to offer a convenient worksurface and spacious storage for your supplies. All shelves are surrounded with a raised lip (3-1/4" high) to keep your contents secure during transit. Industrial-strength casters allow you to maneuver with ease so you can transport your items from room to room. Durable steel construction supports up to 400 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell 3-shelf Utility Cart – 3 Shelf – 400 lb Capacity – 4 Casters – Steel – x 24″ Width x 30″ Depth x 32″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Total Number Of Shelves | 3 |
| Number Of Casters | 4 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 28% |
| Post Consumer Waste% | 16% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 2032-01-01T06:00:00.000Z |
| Width | 24" |
| Depth | 30" |
| Maximum Load Capacity | 400 lb |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | 3-shelf Utility Cart |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 28 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Utility cart features a three-shelf design to offer a convenient worksurface and spacious storage for your supplies. All shelves are surrounded with a raised lip (3-1/4" high) to keep your contents secure during transit. Industrial-strength casters allow you to maneuver with ease so you can transport your items from room to room. Durable steel construction supports up to 400 lb.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









