Seco Folding Shopping/Utility Cart – Telescopic Handle – 77 lb Capacity – Plastic – 14.9″ Length x 16.5″ Width x 15.9″ Height – Blue, Aqua – 1 Each
Additional information
| Brand | Stewart Superior |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Handle Type | Telescopic |
| Product Color | Aqua |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.9" |
| Width | 16.5" |
| Maximum Load Capacity | 77 lb |
| Brand Name | Seco |
| Features | Portable |
| Length | 14.9" |
| Manufacturer | Stewart Superior |
| Product Name | Folding Shopping/Utility Cart |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | ZYLCBLUA |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pack and Roll Folding Shopping/Utility Cart folds flat into a compact case for convenient storage. Smooth-rolling wheels give it easy mobility. Use this multipurpose cart in the workplace, shops or home projects. It is also ideal for school, grocery, fishing, tailgating, office, moving, shopping, laundry, travel or as a toolbox. Folded cart measures 16.5" x 3.14" x 15.9" (420mm x 80mm x 405mm. Unfolded cart size is 16.5" x 14.9" x 15.9" (4420mm x 380mm x 405mm).Telescopic, aluminum handle is 38.7" (985mm) high and features a contoured plastic grip for comfort. Cart holds up to 77 lb. (35kg) to store multiple items. Portable unit unfolds and sets up in seconds.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Seco Folding Shopping/Utility Cart – Telescopic Handle – 77 lb Capacity – Plastic – 14.9″ Length x 16.5″ Width x 15.9″ Height – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Stewart Superior |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Handle Type | Telescopic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.9" |
| Width | 16.5" |
| Maximum Load Capacity | 77 lb |
| Brand Name | Seco |
| Features | Portable |
| Length | 14.9" |
| Manufacturer | Stewart Superior |
| Product Name | Folding Shopping/Utility Cart |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | ZYLCBKNEW |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pack and Roll Folding Shopping/Utility Cart folds flat into a compact case for convenient storage. Smooth-rolling wheels give it easy mobility. Use this multipurpose cart in the workplace, shops or home projects. It is also ideal for school, grocery, fishing, tailgating, office, moving, shopping, laundry, travel or as a toolbox. Folded cart measures 16.5" x 3.14" x 15.9" (420mm x 80mm x 405mm. Unfolded cart size is 16.5" x 14.9" x 15.9" (4420mm x 380mm x 405mm).Telescopic, aluminum handle is 38.7" (985mm) high and features a contoured plastic grip for comfort. Cart holds up to 77 lb. (35kg) to store multiple items. Portable unit unfolds and sets up in seconds.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Seco Folding Shopping/Utility Cart – Telescopic Handle – 77 lb Capacity – Plastic – 14.9″ Length x 16.5″ Width x 15.9″ Height – Black, Red – 1 Each
Additional information
| Brand | Stewart Superior |
|---|---|
| Product Type | Utility Cart |
| Handle Type | Telescopic |
| Product Color | Red |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 15.9" |
| Width | 16.5" |
| Maximum Load Capacity | 77 lb |
| Brand Name | Seco |
| Features | Portable |
| Length | 14.9" |
| Manufacturer | Stewart Superior |
| Product Name | Folding Shopping/Utility Cart |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | ZYLCBR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pack and Roll Folding Shopping/Utility Cart folds flat into a compact case for convenient storage. Smooth-rolling wheels give it easy mobility. Use this multipurpose cart in the workplace, shops or home projects. It is also ideal for school, grocery, fishing, tailgating, office, moving, shopping, laundry, travel or as a toolbox. Folded cart measures 16.5" x 3.14" x 15.9" (420mm x 80mm x 405mm. Unfolded cart size is 16.5" x 14.9" x 15.9" (4420mm x 380mm x 405mm).Telescopic, aluminum handle is 38.7" (985mm) high and features a contoured plastic grip for comfort. Cart holds up to 77 lb. (35kg) to store multiple items. Portable unit unfolds and sets up in seconds.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











