Lorell 3-in-1 Air Purifier/Mood Light Desk Lamp – 17.5″ Height – 14.5″ Width – LED Bulb – USB Charging, Auto Shut-off, Dimmable – Desk Mountable – White
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Desk Lamp |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Light Color | Natural |
| Bulb/Tube Type | LED |
| Height | 17.5" |
| Width | 14.5" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Dimmable |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | 3-in-1 Air Purifier/Mood Light Desk Lamp |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Manufacturer Part Number | 3146 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>LED desk lamp features a three-in-one design that acts as a lamp, air purifier and rainbow mood light to help keep you working efficiently. High-efficiency, particulate-absorbing HEPA filter effectively captures small particles for cleaner air. Two USB charging ports offer a convenient way to charge mobile devices. Three different lighting modes allow you to select natural, white or yellow light to accommodate any mood. 40-minute, auto-off timer provides added peace of mind for worry-free use. Desk lamp with a continuously dimmable lamp also offers a rainbow-color night-light integrated at bottom.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Power Source | USB |
| Limited Warranty | 1 Year |
Lorell 3-in-1 Air Purifier/Mood Light Desk Lamp – 17.5″ Height – 14.5″ Width – LED Bulb – USB Charging, Auto Shut-off, Dimmable – Desk Mountable – White
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Desk Lamp |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Light Color | Natural |
| Bulb/Tube Type | LED |
| Height | 17.5" |
| Width | 14.5" |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Dimmable |
| Length | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | 3-in-1 Air Purifier/Mood Light Desk Lamp |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Manufacturer Part Number | 3146 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>LED desk lamp features a three-in-one design that acts as a lamp, air purifier and rainbow mood light to help keep you working efficiently. High-efficiency, particulate-absorbing HEPA filter effectively captures small particles for cleaner air. Two USB charging ports offer a convenient way to charge mobile devices. Three different lighting modes allow you to select natural, white or yellow light to accommodate any mood. 40-minute, auto-off timer provides added peace of mind for worry-free use. Desk lamp with a continuously dimmable lamp also offers a rainbow-color night-light integrated at bottom.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Power Source | USB |
| Limited Warranty | 1 Year |












