Locor Top-Down Wall-Mount Bath Tissue Dispenser Stainless
Login to View Prices
LoCor Top-Down Wall-Mount Bath Tissue Dispenser, Stainless – Roll Dispenser – 2 x Roll – 7.3″ Height x 13.4″ Width x 7.3″ Depth – Plastic – Stainless Steel – Long Lasting, Perforated – 1 Carton
Additional information
| Brand | Solaris Paper |
|---|---|
| Product Type | Toilet Paper Dispenser |
| Product Color | Stainless Steel |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 7.3" |
| Width | 13.4" |
| Depth | 7.3" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Brand Name | LoCor |
| Features | Perforated |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Manufacturer | Solaris Paper |
| Product Name | Top-Down Wall-Mount Bath Tissue Dispenser, Stainless |
| Manufacturer Part Number | D67011 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High-capacity dispensers help reduce maintenance time and minimize consumption and waste, so your facility runs more efficiently. These dispensers are made of tough plastic that can withstand heavy use.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Package Contents | <ul> <li>Top-Down Wall-Mount Bath Tissue Dispenser, Stainless</li> <li>Mounting Hardware</li> </ul> |
| Limited Warranty | 1 Year |









