LoCor Side-By-Side Bath Tissue Dispenser – 300 x Sheet – 5.2″ Height x 14.9″ Width x 9.1″ Depth – Black – 1 Each
Additional information
| Weight | 2.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 9.38 × 5.75 in |
| Attribute13Name | |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Capacity | Attribute8Value |
| Manufacturer | Attribute10Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Brand Name | Attribute9Value |
| Attribute15Name | 1 Each |
| Attribute52Name | 0 |
| Attribute51Name | 0 |
| Attribute55Name | 0 |
| Attribute53Name | 0 |
| Attribute54Name | 0 |
| Attribute58Name | 0 |
| Attribute59Name | 0 |
| Attribute57Name | 0 |
| Attribute56Name | 0 |
| Attribute66Name | 0 |
| Attribute63Name | 0 |
| Attribute61Name | 0 |
| Attribute60Name | 0 |
| Attribute41Name | 0 |
| Attribute2Name | Black |
| Attribute47Name | 0 |
| Attribute46Name | 0 |
| Attribute43Name | 0 |
| Attribute44Name | 0 |
| Attribute49Name | 0 |
| Attribute50Name | 0 |
| Attribute48Name | 0 |
| Attribute40Name | 0 |
| Attribute37Name | 0 |
| Attribute36Name | 0 |
| Attribute39Name | 0 |
| Attribute11Name | Side-By-Side Bath Tissue Dispenser |
| Attribute38Name | 0 |
| Attribute12Name | D67023 |
| Attribute14Name | Side-By-Side Bath Tissue Dispenser is a large-capacity, dual-roll system with a 3,000-sheet capacity. This no-waste system uses a sliding lock door to ensure total use of each roll. Sleek, reliable dispenser adds a modern, polished style to high-end washrooms. It is compatible with LoCor Bath Tissue (not included) that uses rapidly renewable fiber (RRF) made from eucalyptus and acacia trees that can be harvested every 6 to 8 years – less than half as long as traditional-grown trees. |
| Height | 5.2" |
| Attribute22Name | 0 |
| Attribute20Name | 0 |
| Attribute68Name | 0 |
| Attribute67Name | 0 |
| Width | 14.9" |
| Attribute17Name | 0 |
| Attribute1Name | Tissue Dispenser |
| Depth | Attribute7Value |
| Attribute16Name | 2.05 lb |
| Attribute3Name | United States |
| UPC | #N/A |
| MPN | D67023 |
| Brand | Solaris Paper |















Reviews
There are no reviews yet.