LoCor LoCor Top-Down Bath Tissue Dispenser – 300 x Sheet – 7.4″ Height x 7.2″ Width x 13.5″ Depth – White – 1 Each
Additional information
| Brand | Solaris Paper |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 7.4" |
| Width | 7.2" |
| Depth | 13.5" |
| Capacity | 300 x Sheet |
| Brand Name | LoCor |
| Manufacturer | Solaris Paper |
| Product Name | LoCor Top-Down Bath Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | D67012 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Top-Down Bath Tissue Dispenser is a large-capacity, dual-roll system with a 3, 000-sheet capacity. This no-waste system uses auto roll transfer for easy dispensing. Sleek, reliable dispenser adds a modern, polished style to high-end washrooms. It is compatible with LoCor Bath Tissue (not included) that uses rapidly renewable fiber (RRF) made from eucalyptus and acacia trees that can be harvested every 6 to 8 years – less than half as long as traditional-grown trees. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.90 lb |
LoCor LoCor Top-Down Bath Tissue Dispenser – 300 x Sheet – 7.4″ Height x 7.2″ Width x 13.5″ Depth – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Solaris Paper |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Height | 7.4" |
| Width | 7.2" |
| Depth | 13.5" |
| Capacity | 300 x Sheet |
| Brand Name | LoCor |
| Manufacturer | Solaris Paper |
| Product Name | LoCor Top-Down Bath Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | D67013 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Top-Down Bath Tissue Dispenser is a large-capacity, dual-roll system with a 3, 000-sheet capacity. This no-waste system uses auto roll transfer for easy dispensing. Sleek, reliable dispenser adds a modern, polished style to high-end washrooms. It is compatible with LoCor Bath Tissue (not included) that uses rapidly renewable fiber (RRF) made from eucalyptus and acacia trees that can be harvested every 6 to 8 years – less than half as long as traditional-grown trees. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.90 lb |











