Locking Rack for 3 Liter PDC Cleaner Bottles, 1-Shelf, 24w x 10d x 12h, Black
Login to View Prices
Keep your 3-liter PDC cleaner bottles mounted and locked away for safety and security with Boardwalk locking rack storage system. The strong and durable, black wire frame rack holds three, 3-liter bottles of PDC cleaner and includes a locking mechanism with keys included. The frame rack can be mounted directly onto a wall in the storage area or warehouse for convenient, out of the way storage.
Additional information
| Weight | 6.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.00 × 12.00 × 10.00 in |
| Ship Class Code | H |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Black |
| Material(s) | Wire |
| Global Product Type | Multiuse Shelving, Open |
| Overall Width | 24" |
| Series Name | Boardwalk PDC Cleaning System |
| Shelf Type(s) | Locking |
| For Use With | (3) 3-Liter Bottles of PDC Cleaner |
| Overall Depth | 10" |
| Overall Height | 12" |
| Color Family | Black |
| Number of Shelves | 1 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 761841710588 |
| MPN | 710058-EA |
| Brand | Boardwalk® |













Reviews
There are no reviews yet.