Lithonia IBE 15LM MVOLT 50K LED Linear High Bay 107W 14394 Lumens 5000K 0-10V Dim DLC Premium
Login to View Prices
LITHONIA IBE 15LM MVOLT 50K LED LINEAR HIGH BAY 107W 14394 LUMENS 5000K 0-10V DIMMING DLC PREMIUM THE RIGHT SELECTION FOR YOUR BASIC AFFORDABLE WAREHOUSE LIGHTING – THE I-BEAM® IBELED LUMINAIRE GIVES BUDGET-CONSCIOUS CUSTOMERS A RELIABLE LED SOLUTION FEATURING 6KVSURGE PROTECTION STANDARD. THE I-BEAM® IBE LED IS DESIGNED TO MEET THE CHALLENGES OFWAREHOUSE AND LIGHT INDUSTRIAL APPLICATIONS.
Additional information
| Weight | 8.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| UNSPSC | 39111540 |
| Fob Origin | GA |
| Color | White |
| UPC | 191848491058 |
| MPN | IBE 15LM MVOLT 50K |
| Brand | Acuity Brands Lighting (Lithonia) |






Reviews
There are no reviews yet.