Linksys High Power Gigabit PoE+ Injector – 2 x Network (RJ-45) – 328.08 ft Extended Range – Plastic
Additional information
| Brand | Linksys |
|---|---|
| Product Type | Network Extender |
| Number Of Network (RJ 45) Por | 2 |
| Network (RJ 45) | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Maximum Extended Range | 328.08 ft |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.7" |
| Brand Name | Linksys |
| Length | 3.9" |
| Manufacturer | Linksys |
| Product Name | High Power Gigabit PoE+ Injector |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Manufacturer Part Number | LAPPI30W |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>30-Watt 802.3at Gigabit PoE+ Injector reduces the wiring cost of AC power by using a standard Cat5e cable to carry both power and data to PoE and PoE+ devices. PoE+/PoE backwards compatibility supplies power to all IEEE 802.3at (PoE+) and IEEE 802.3af (PoE-compliant) devices, including wireless access points, VoIP phones and IP cameras. TAA-compliant inject offers a range of 100 meters.</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
Linksys High Power Gigabit PoE+ Injector – 2 x Network (RJ-45) – 328.08 ft Extended Range – Plastic
Additional information
| Brand | Linksys |
|---|---|
| Product Type | Network Extender |
| Number Of Network (RJ 45) Por | 2 |
| Network (RJ 45) | Yes |
| TAA Compliant | Yes |
| Maximum Extended Range | 328.08 ft |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.7" |
| Brand Name | Linksys |
| Length | 3.9" |
| Manufacturer | Linksys |
| Product Name | High Power Gigabit PoE+ Injector |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Manufacturer Part Number | LAPPI30W |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>30-Watt 802.3at Gigabit PoE+ Injector reduces the wiring cost of AC power by using a standard Cat5e cable to carry both power and data to PoE and PoE+ devices. PoE+/PoE backwards compatibility supplies power to all IEEE 802.3at (PoE+) and IEEE 802.3af (PoE-compliant) devices, including wireless access points, VoIP phones and IP cameras. TAA-compliant inject offers a range of 100 meters.</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |













