Light Duty Cleansing Pad, 6 x 9, White, 20/Pack, 3 Packs/Carton
Login to View Prices
12 in stock
SKU:
MMM98
Categories: Floor & Carpet Care, Janitorial & Sanitation
Soft, non-woven fibers and mild abrasive clean most surfaces gently, but thoroughly. Ideal for stainless steel, chrome, copper, porcelain and ceramic. No scratch.
Additional information
| Weight | 2.9420 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.85 × 19.95 × 7.00 in |
| Width | 6" |
| For Use With | Hand Scrubbing |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color Family | White |
| Material(s) | Resin |
| Height | 9" |
| Global Product Type | Scrub/Strip Floor Pads |
| Ship Class Code | B |
| Floor Pads Application | Floor Maintenance |
| Applicable Material | Stainless Steel |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 048011074450 |
| MPN | 98 |
| Brand | Scotch-Brite™ PROFESSIONAL |
Be the first to review “Light Duty Cleansing Pad, 6 x 9, White, 20/Pack, 3 Packs/Carton” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.