ZEISS pre-moistened lens wipes provide a gentle, thorough cleaning, removing fingerprints, dust, and smudges without scratching or streaks. Individually wrapped and disposable lens cleaning wipes can be conveniently stored anywhere, so you can safely clean your glasses while you’re on-the-go. ZEISS Lens Wipes easily remove smudges and dirt leaving your glasses as clean as the first day you got them.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 1.2400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 5.75 × 3.75 in |
| Product Packaging | Individually Wrapped |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 5" |
| Wall-Mountable | No |
| Length | 6" |
| Global Product Type | Lens Cleaner Cloths |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 662834503500 |
| MPN | 662834503500 |
| Brand | ZEISS |















Reviews
There are no reviews yet.