Use this PhysiciansCare® lens cleaning wipe to keep your glasses clean and streak-free. Perfect for cleaning the lens of eyeglasses or safety goggles, this wipe is also a great addition to any first aid kit at the worksite. Premoistened and packed in a single-use packet for easy and convenient use, Lint-free antistatic wipe. Ideal to have in your car, home, office, or workspace.
Additional information
| Weight | 0.9450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.27 × 5.48 × 2.53 in |
| Length | 7" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 5" |
| Global Product Type | Lens Cleaner Wet Wipes |
| Product Packaging | Packet |
| Ship Class Code | A |
| Wall-Mountable | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 092265912952 |
| MPN | 91295 |
| Brand | PhysiciansCare® |
















Reviews
There are no reviews yet.