Lenovo ThinkVision T34w-30 34″ Class UW-QHD Curved Screen LCD Monitor – 21:9 – Raven Black
Login to View Prices
Lenovo ThinkVision T34w-30 34″ Class UW-QHD Curved Screen LCD Monitor – 21:9 – Raven Black – 34″ Viewable – Vertical Alignment (VA) – 3440 x 1440 – 16.7 Million Colors – 350 Nit – 4 ms – 60 Hz Refresh Rate – HDMI – DisplayPort – USB Hub
- Is long-lasting with reduced screen burning to ensure maximum efficiency
- USB Type-C offers a more refined structure and safer to use connectivity
- 34″ viewable screen size showcases movies, games, and photos with striking clarity
- 4 ms response time diminishes ghosting, blurring, and streaking in fast-moving games and movies
- Furnishes captivating visuals with 350 Nit brightness levels
- The 3440×1440 resolution with UltraWide Quad HD mode amazingly sharp picture quality
- 3440 x 1440 maximum resolution for a spectacular, sharp display with added reliability
- 60 Hz standard refresh rate effectively reduces blur to provide a sharp display
- 21:9 aspect ratio provides the best display for video recorded in the CinemaScope format
- DisplayPort interface that transmits both audio and video signals through a single connection to deliver versatile performance
Additional information
| Color Gamut | 99% sRGB |
|---|---|
| Weight with Stand (Approxim | 20.94 lb |
| Stand Adjustments | Height,Swivel,Tilt |
| Number of USB Type-C 3.2 Ge | 1 |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Number of Screens | 1 |
| USB | Yes |
| Height with Stand | 22.41" |
| Product Type | LCD Monitor |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Response Time Details | 4ms Extreme Mode |
| Brightness | 350 Nit |
| Microphone | No |
| Pixel Pitch | 9.1 mil |
| TCO Certified | Yes |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Website Addres | |
| Aspect Ratio | 21:9 |
| Environmental Certification | TCO Certified 9.0,TCO Certified Edge Displays 2.0,EPEAT Gold,RoHS |
| Native Contrast Ratio | 3,000:1 |
| Response Time | 4 ms |
| Curved Screen | Yes |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Panel Technology | Vertical Alignment (VA) |
| Screen Mode | UW-QHD |
| Color | Raven Black |
| Product Line | ThinkVision |
| Color Family | Black |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| Operating Power Consumption | 130 W |
| Energy Star | Yes |
| Screen Size Class | 34" |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Number of USB Ports | 5 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Width with Stand | 31.83" |
| Features | sRGB,Anti-glare,Eyesafe Certified,Low Blue Light,Eye Comfort Technology |
| Depth with Stand | 9.12" |
| Product Model | T34w-30 |
| Package Contents | <ul> <li>ThinkVision T34w-30 Widescreen LCD Monitor</li> <li>USB-C Cable</li> </ul> |
| Viewable Screen Size | 34" |
| Maximum Resolution | 3440 x 1440 |
| USB Type-C | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| UPC | 0 |
| MPN | 63D4GAR1US |
| Brand | Lenovo |



















Reviews
There are no reviews yet.