Kleenex Go Packs Facial Tissues – 3 Ply – 8.60″ x 8.30″ – White – Soft, Durable, Absorbent, Thick – For Face – 10 Per Pouch – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Pouch |
| Full Size | 8.60" x 8.30" |
| Quantity Per Container | 10 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 3 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Kleenex |
| Features | Thick |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Go Packs Facial Tissues |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 46651CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Kleenex Go Packs Facial Tissues are designed to provide the softness and strength you know and love, but in a travel pack that can go anywhere you do. Thick, durable and absorbent to lock in moisture, three-ply Kleenex tissues are the softest everyday tissue among national brands. Be prepared for allergy, cold and flu, and back-to-school seasons by storing Kleenex tissues in your pocket, purse, backpack or car. Each Go Pack pouch contains 10 tissues. Each pouch wears an inspirational message to improve your day.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Moisture Absorption |
Kleenex Go Packs Facial Tissues – 3 Ply – 8.60″ x 8.30″ – White – Soft, Durable, Absorbent, Thick – For Face – 10 Per Pouch – 8 / Pack
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Pouch |
| Full Size | 8.60" x 8.30" |
| Quantity Per Container | 10 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 3 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Kleenex |
| Features | Thick |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Go Packs Facial Tissues |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 46651 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Kleenex Go Packs Facial Tissues are designed to provide the softness and strength you know and love, but in a travel pack that can go anywhere you do. Thick, durable and absorbent to lock in moisture, three-ply Kleenex tissues are the softest everyday tissue among national brands. Be prepared for allergy, cold and flu, and back-to-school seasons by storing Kleenex tissues in your pocket, purse, backpack or car. Each Go Pack pouch contains 10 tissues. Each pouch wears an inspirational message to improve your day.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Pack |
| Recommended Use | Moisture Absorption |
Kleenex Go Packs Facial Tissues – 3 Ply – 8.60″ x 8.30″ – White – Soft, Durable, Absorbent, Thick – For Face – 10 Per Pouch – 8 / Pack
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Pouch |
| Full Size | 8.60" x 8.30" |
| Quantity Per Container | 10 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 3 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Kleenex |
| Features | Thick |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Go Packs Facial Tissues |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 46651 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Kleenex Go Packs Facial Tissues are designed to provide the softness and strength you know and love, but in a travel pack that can go anywhere you do. Thick, durable and absorbent to lock in moisture, three-ply Kleenex tissues are the softest everyday tissue among national brands. Be prepared for allergy, cold and flu, and back-to-school seasons by storing Kleenex tissues in your pocket, purse, backpack or car. Each Go Pack pouch contains 10 tissues. Each pouch wears an inspirational message to improve your day.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Pack |
| Recommended Use | Moisture Absorption |















