KIMTECH Prep Surface Sanitizer Wipes – Wipe – 12″ Width x 12″ Length – 30 / Canister – 1 Each – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Size | 12" Width x 12" Length |
| Quantity Per Container | 30 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Wipe |
| Brand Name | KIMTECH |
| Features | Pre-moistened |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Prep Surface Sanitizer Wipes |
| Application/Usage | Rag |
| Manufacturer Part Number | 58040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Surface sanitizer wipes kill 99.99 percent of bacteria on hard, nonporous surfaces. Pre-moistened wipes simplify your sanitation needs and eliminate bacteria transfer from using dirty rags. Container dispenses each wipe one at a time for quick, sanitary use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018874.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Dirt Remover |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |
KIMTECH Prep Surface Sanitizer Wipes – Wipe – 12″ Width x 12″ Length – 30 / Canister – 1 Each – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Container Type | Canister |
| Cleaner Size | 12" Width x 12" Length |
| Quantity Per Container | 30 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Wipe |
| Brand Name | KIMTECH |
| Features | Pre-moistened |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Prep Surface Sanitizer Wipes |
| Application/Usage | Rag |
| Manufacturer Part Number | 58040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Surface sanitizer wipes kill 99.99 percent of bacteria on hard, nonporous surfaces. Pre-moistened wipes simplify your sanitation needs and eliminate bacteria transfer from using dirty rags. Container dispenses each wipe one at a time for quick, sanitary use. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018874.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Dirt Remover |
| Weight (Approximate) | 2.30 lb |









