Kimberly-Clark Professional Trusted Care Tissues – 2 Ply – White – Wood Pulp – Soft, Absorbent, Thick – For Face – 160 Per Box – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 160 |
| Product Color | White |
| Product Material | Wood Pulp |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | No |
| Width | 8.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Thick |
| Length | 8.4" |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Trusted Care Tissues |
| Product Line | trusted care |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 54266 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Kleenex Trusted Care Everyday Tissues provide just the right balance of softness, strength and absorbency. Two-ply tissues are thick and absorbent to lock in moisture. Tissues boxes come in a variety of colors and designs that blend beautifully into your home decor. Design may not match image shown. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
Kimberly-Clark Professional Trusted Care Tissues – 2 Ply – White – Wood Pulp – Soft, Absorbent, Thick – For Face – 160 Per Box – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 160 |
| Product Color | White |
| Product Material | Wood Pulp |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | No |
| Width | 8.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Thick |
| Length | 8.4" |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Trusted Care Tissues |
| Product Line | trusted care |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 54266 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Kleenex Trusted Care Everyday Tissues provide just the right balance of softness, strength and absorbency. Two-ply tissues are thick and absorbent to lock in moisture. Tissues boxes come in a variety of colors and designs that blend beautifully into your home decor. Design may not match image shown. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
Kimberly-Clark Professional Trusted Care Tissues – 2 Ply – White – Wood Pulp – Soft, Absorbent, Thick – For Face – 160 Per Box – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 160 |
| Product Color | White |
| Product Material | Wood Pulp |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | No |
| Width | 8.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Thick |
| Length | 8.4" |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Trusted Care Tissues |
| Product Line | trusted care |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 54266 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Kleenex Trusted Care Everyday Tissues provide just the right balance of softness, strength and absorbency. Two-ply tissues are thick and absorbent to lock in moisture. Tissues boxes come in a variety of colors and designs that blend beautifully into your home decor. Design may not match image shown. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
Kimberly-Clark Professional Trusted Care Tissues – 2 Ply – White – Wood Pulp – Soft, Absorbent, Thick – For Face – 160 Per Box – 24 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Facial Tissue |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 160 |
| Product Color | White |
| Product Material | Wood Pulp |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | No |
| Width | 8.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Thick |
| Length | 8.4" |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Trusted Care Tissues |
| Product Line | trusted care |
| Application/Usage | Face |
| Manufacturer Part Number | 54266 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Kleenex Trusted Care Everyday Tissues provide just the right balance of softness, strength and absorbency. Two-ply tissues are thick and absorbent to lock in moisture. Tissues boxes come in a variety of colors and designs that blend beautifully into your home decor. Design may not match image shown. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |

