Kem Krest Hand Sanitizer – 1 gal (3.8 L) – Kill Germs – Hand – Clear – Quick Drying, Fast Acting – 1 Each
Additional information
| Brand | Kem Krest |
|---|---|
| Product Type | Hand Sanitizer |
| Volume Capacity | 1 gal (3.8 L) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.8" |
| Width | 13" |
| Brand Name | Kem Krest |
| Features | Fast Acting |
| Length | 15.3" |
| Manufacturer | Kem Krest |
| Product Name | Hand Sanitizer |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | 130047 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand sanitizer features a fast-acting formula to quickly kill germs without the use of soap and water. Gentle ingredients prevent drying out your hands to encourage frequent use. Fast-drying design prevents hands from feeling sticky after use. Hand sanitizer is perfect for hospitals, schools, offices, restaurants, daycares and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Kill Germs |
Kem Krest Hand Sanitizer – 1 gal (3.8 L) – Kill Germs – Hand – Clear – Quick Drying, Fast Acting – 1 Each
Additional information
| Brand | Kem Krest |
|---|---|
| Product Type | Hand Sanitizer |
| Volume Capacity | 1 gal (3.8 L) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.8" |
| Width | 13" |
| Brand Name | Kem Krest |
| Features | Fast Acting |
| Length | 15.3" |
| Manufacturer | Kem Krest |
| Product Name | Hand Sanitizer |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | 130047 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand sanitizer features a fast-acting formula to quickly kill germs without the use of soap and water. Gentle ingredients prevent drying out your hands to encourage frequent use. Fast-drying design prevents hands from feeling sticky after use. Hand sanitizer is perfect for hospitals, schools, offices, restaurants, daycares and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Kill Germs |









