Kantek Universal Tablet/Phone Floor Stand – Up to 12.9″ Screen Support – Floor – Aluminum, Steel, Plastic – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Tablet PC Stand |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Weighted Base |
| Form Factor | Floor |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Universal Tablet/Phone Floor Stand |
| Application/Usage | Smartphone |
| Manufacturer Part Number | TS830 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Universal Tablet/Phone Floor Stand holds screen sizes from 4.7" to 12.9". Integrated ball joint allows you to rotate, tilt and swivel in any direction. Mounting panel adjusts to fit multiple tablet or phone sizes. Large, solid, weighted base provides enhanced stability. Floor stand is made from high-quality aluminum, steel and plastic. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Universal Tablet/Phone Floor Stand – Up to 12.9″ Screen Support – Floor – Aluminum, Steel, Plastic – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Tablet PC Stand |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Weighted Base |
| Form Factor | Floor |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Universal Tablet/Phone Floor Stand |
| Application/Usage | Smartphone |
| Manufacturer Part Number | TS830 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Universal Tablet/Phone Floor Stand holds screen sizes from 4.7" to 12.9". Integrated ball joint allows you to rotate, tilt and swivel in any direction. Mounting panel adjusts to fit multiple tablet or phone sizes. Large, solid, weighted base provides enhanced stability. Floor stand is made from high-quality aluminum, steel and plastic. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Universal Tablet/Phone Floor Stand – Up to 12.9″ Screen Support – Floor – Aluminum, Steel, Plastic – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Tablet PC Stand |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Weighted Base |
| Form Factor | Floor |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Universal Tablet/Phone Floor Stand |
| Application/Usage | Smartphone |
| Manufacturer Part Number | TS830 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Universal Tablet/Phone Floor Stand holds screen sizes from 4.7" to 12.9". Integrated ball joint allows you to rotate, tilt and swivel in any direction. Mounting panel adjusts to fit multiple tablet or phone sizes. Large, solid, weighted base provides enhanced stability. Floor stand is made from high-quality aluminum, steel and plastic. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Universal Tablet/Phone Floor Stand – Up to 12.9″ Screen Support – Floor – Aluminum, Steel, Plastic – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Tablet PC Stand |
| Maximum Screen Size Supported | 12.9" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Weighted Base |
| Form Factor | Floor |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Universal Tablet/Phone Floor Stand |
| Application/Usage | Smartphone |
| Manufacturer Part Number | TS830 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Universal Tablet/Phone Floor Stand holds screen sizes from 4.7" to 12.9". Integrated ball joint allows you to rotate, tilt and swivel in any direction. Mounting panel adjusts to fit multiple tablet or phone sizes. Large, solid, weighted base provides enhanced stability. Floor stand is made from high-quality aluminum, steel and plastic. <br /> <p><br /></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |

