Kantek Tilting Keyboard Tray – 11.5″ Height x 5″ Width – Black – 1
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Keyboard Tray |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 11.5" |
| Width | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Kantek |
| Packing | Each |
| Length | 26.5" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Tilting Keyboard Tray |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Manufacturer Part Number | KT165 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Keyboard tray features a tilting design that lets you place your keyboard at a more comfortable angle to help prevent wrist strain. Free-sliding design allows you to slide your keyboard tray under your desk or lock it into a fixed position. Easy-to-use clamp secures onto desks up to 1-5/8" thick without requiring any tools and can be readjusted as needed.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
Kantek Tilting Keyboard Tray – 11.5″ Height x 5″ Width – Black – 1
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Keyboard Tray |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 11.5" |
| Width | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Kantek |
| Packing | Each |
| Length | 26.5" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Tilting Keyboard Tray |
| Mount Type | Desk Mountable |
| Manufacturer Part Number | KT165 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Keyboard tray features a tilting design that lets you place your keyboard at a more comfortable angle to help prevent wrist strain. Free-sliding design allows you to slide your keyboard tray under your desk or lock it into a fixed position. Easy-to-use clamp secures onto desks up to 1-5/8" thick without requiring any tools and can be readjusted as needed.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |












