Kantek Lcd Monitor Magnifier Fits 24in Widescreen Monitors
Login to View Prices
Kantek Lcd Monitor Magnifier Fits 24in Widescreen Monitors – x 24″ Length – Overall Size 14.3″ Height x 7″ Width
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Monitor Magnifier |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited One Year Warranty</p> |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Magnifier Length | 24" |
| Height | 14.3" |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Non-glare |
| Length | 23.5" |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Fresnel Widescreen Monitor Magnifier Lens |
| Manufacturer Part Number | MAG24WL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High-quality, lightweight, Fresnel Wide-screen Monitor LCD Magnifier Lens provides a sharp, crisp image that more than doubles character size. It fits 24" wide-screen monitors. Adjustability feature lets you select magnification level. Nonglare surface for comfortable viewing. Patented metal bracket design installs magnifier lens quickly and easily onto your flat panel LCD monitor.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |







