Kantek Front-loading Letter Tray – 2.3″ Height x 10.3″ Width x 13.5″ Depth – Desktop – Stackable – Aluminum – Acrylic, Aluminum – 1 Each
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Desktop File Organizer |
| Product Color | Aluminum |
| Product Material | Aluminum |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2.3" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Kantek |
| Features | Stackable |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Model | BA310 |
| Product Name | Front-loading Letter Tray |
| Application/Usage | Document Storage |
| Manufacturer Part Number | BA310 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Front-loading letter tray holds letter-size paper and files for quick, easy access. Design features a curved cutout in the front panel for easy loading and unloading as well as slots for stacking supports (sold separately). Handcrafted, stackable desk accessory is made of acrylic and aluminum.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |












