Jammers Juice Pouch Variety Pack, 6 oz Pouch, 80/Carton
Login to View Prices
Real fruit juice and 100% daily value of Vitamin C make this Kool-Aid Jammers Juice Pouch Variety Pack a much better option than sugary sodas. Grab a pouch in one of four flavors, like Cherry, Grape, Strawberry Kiwi, or Tropical Punch and enjoy the classic deliciously fruity flavor of Kool Aid. This pack is perfect for packed lunches, or as an on-the-go drink.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 17.2400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 9.50 × 15.25 in |
| Flavor | Assorted |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Flavor Assortment | Tropical Punch |
| Sugar Free | No |
| Beverage Type | Juice Drink |
| Global Product Type | Juice Drinks |
| Volume Capacity | 6 oz |
| Product Packaging | Pouch |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 043000047699 |
| MPN | 810128791960 |
| Brand | Kool-Aid |















Reviews
There are no reviews yet.