Integra Retractable 0.7mm Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Black Gel-based Ink – Black Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Ribbed |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | Black |
| Clip Material | Plastic |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Retractable 0.7mm Gel Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 36201 |
| Marketing Information | <p>Retractable pens feature a quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval. Retractable pens with black ink are perfect for business professionals, students, teachers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Retractable 0.7mm Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Blue Gel-based Ink – Blue Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Ribbed |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | Blue |
| Clip Material | Plastic |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Smooth Writing |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Retractable 0.7mm Gel Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 36202 |
| Marketing Information | <p>Retractable pens feature a quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval. Retractable pens with blue ink are perfect for business professionals, students, teachers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Retractable 0.7mm Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Red Gel-based Ink – Red Barrel – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Ribbed |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | Red |
| Clip Material | Plastic |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Red |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Smudge Resistant |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Retractable 0.7mm Gel Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 36203 |
| Marketing Information | <p>Retractable pens feature a quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval. Retractable pens with red ink are perfect for business professionals, students, teachers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Retractable 0.7mm Gel Pen – Medium Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Retractable – Assorted Gel-based Ink – Assorted Barrel – 3 / Pack
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Ribbed |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Color | Assorted |
| Clip Material | Plastic |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Smudge Resistant |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Retractable 0.7mm Gel Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 36204 |
| Marketing Information | <p>Retractable pens feature a quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval. Retractable pens in assorted colors are perfect for business professionals, students, teachers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |

















