Integra Quick Dry Gel Ink Stick Pen – 0.7 mm Pen Point Size – Blue Gel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Clip Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.47" |
| Width | 0.67" |
| Brand Name | Integra |
| Features | Clip |
| Length | 5.60" |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Quick Dry Gel Ink Stick Pen |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 99693 |
| Marketing Information | <p>Stick pen features an advanced, quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Quick Dry Gel Ink Stick Pen – 0.7 mm Pen Point Size – Black Gel-based Ink – 1 Dozen
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Gel Pen |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Clip Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.47" |
| Width | 0.67" |
| Brand Name | Integra |
| Features | Clip |
| Length | 5.60" |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Quick Dry Gel Ink Stick Pen |
| Ink Type | Gel-based |
| Manufacturer Part Number | 99692 |
| Marketing Information | <p>Stick pen features an advanced, quick-dry gel ink that helps prevent smudging to ensure your writing stays clean and legible. 0.7mm tip provides consistently smooth writing performance for crisp, neat results whether you're writing a quick note or a lengthy paragraph. Plus, a plastic clip allows you to conveniently attach the pen to pockets, notepads, binders and more for quick storage and retrieval.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Limited Warranty | 1 Year |











