Impress Heavyweight Full-Length Polystyrene Cutlery, Spoon, Plastic, White, 100/Box, 10 Boxes/Carton
Login to View Prices
Affordably priced, strong cutlery with superior performance. Ideal for high-end takeout and upscale meal service.
Additional information
| Weight | 11.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.19 × 12.69 × 7.13 in |
| Global Product Type | Disposable Teaspoons |
| Utensils Type | Spoon |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material(s) | PS – Polystyrene |
| Material Type | Plastic |
| Length | 6" |
| Grade | Heavyweight |
| Width | 1.25" |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 041165189643 |
| MPN | HSWTX-0007 |
| Brand | SOLO® |















Reviews
There are no reviews yet.