Impact Maids’ Basket – 2 Compartment(s) – 10.1″ Height x 11.1″ Width12.9″ Length – Handle, Heavy Duty – Gray – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Janitorial Organizer |
| Total Number Of Compartments | 2 |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.1" |
| Width | 11.1" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Heavy Duty |
| Length | 12.9" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Maids' Basket |
| Application/Usage | Bottle |
| Manufacturer Part Number | 1803 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Maids' Basket offers heavy-duty construction for frequent use, moving from room to room for thorough cleaning. High-comfort handle makes it easy to carry. High sides on the two compartments prevent bottles and aerosols from falling out.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1 lb |









