Impact Hands Free Soap Dispenser – Automatic – Support 6 x AA Battery – Key Lock – White – 1Each
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Soap/Sanitizer Dispenser |
| Battery Size Supported | AA |
| Number Of Batteries Supported | 6 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Key Lock |
| Length | 4.8" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Hands Free Soap Dispenser |
| Application/Usage | Handwash |
| Manufacturer Part Number | 9329 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hands-Free Soap Dispenser offers a more sanitary way for washing your hands or sanitize your hands. Built-in foaming spray valve is designed to dispense both liquid soaps and sanitizers out of the included refillable bottle. It can be set to spray one, two or three sprays per activation. Dispenser requires six AA batteries for operation and comes with an optional keylock that can be inserted for security.</p> |
| Operating Mode | Automatic |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
Impact Hands Free Soap Dispenser – Automatic – Support 6 x AA Battery – Key Lock – White – 1Each
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Soap/Sanitizer Dispenser |
| Battery Size Supported | AA |
| Number Of Batteries Supported | 6 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 4.8" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Key Lock |
| Length | 4.8" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Hands Free Soap Dispenser |
| Application/Usage | Handwash |
| Manufacturer Part Number | 9329 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hands-Free Soap Dispenser offers a more sanitary way for washing your hands or sanitize your hands. Built-in foaming spray valve is designed to dispense both liquid soaps and sanitizers out of the included refillable bottle. It can be set to spray one, two or three sprays per activation. Dispenser requires six AA batteries for operation and comes with an optional keylock that can be inserted for security.</p> |
| Operating Mode | Automatic |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |









