Hygloss Kids Craft Blank Passport Books – Theme/Subject: Learning – 12 Pieces – 12 / Pack
Additional information
| Brand | Hygloss Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Kid Learning Passport |
| Theme/Subject | Learning |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 5.5" |
| Number Of Pieces | 12 |
| Brand Name | Hygloss |
| Manufacturer | Hygloss Products, Inc |
| Product Name | Kids Craft Blank Passport Books |
| Manufacturer Part Number | 32612 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Students can learn and use their imagination as they venture around the world with these passport books. Blank format lets your students enjoy nonstop excitement and learning as they fill in the pages. Front cover resembles a real passport to encourage and motivate children. Compact design is conveniently sized to allow easy transportation and storage. Passports are perfect for projects, classroom memories, gifts and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |











