HP Papers MultiPurpose20 Paper – White – 96 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – 3 / Carton
Additional information
| Brand | International Paper Company |
|---|---|
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 96 |
| Brand Name | HP Papers |
| Manufacturer | International Paper Company |
| Product Model | 8.5×11 |
| Product Name | MultiPurpose20 Paper – White |
| Print Technology | Inkjet |
| Product Line | MultiPurpose20 |
| Manufacturer Part Number | 112530 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>20 lb. multipurpose paper offers quality, reliability and versatility. Its ultra-white shade and ColorLok Technology increase print contrast for bright, vibrant colors and bold, sharp text. Acid-free material prevents the brightness from dulling over time. Paper is perfect for two-sided reports, newsletters, color prints, flyers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
HP Papers MultiPurpose20 Paper – White – 96 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – 3 / Carton
Additional information
| Brand | International Paper Company |
|---|---|
| Product Type | Copy & Multipurpose Paper |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 96 |
| Brand Name | HP Papers |
| Manufacturer | International Paper Company |
| Product Model | 8.5×11 |
| Product Name | MultiPurpose20 Paper – White |
| Print Technology | Inkjet |
| Product Line | MultiPurpose20 |
| Manufacturer Part Number | 112530 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>20 lb. multipurpose paper offers quality, reliability and versatility. Its ultra-white shade and ColorLok Technology increase print contrast for bright, vibrant colors and bold, sharp text. Acid-free material prevents the brightness from dulling over time. Paper is perfect for two-sided reports, newsletters, color prints, flyers and more.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |











