Hp 981a (J3m68a) Original Page Wide Ink Cartridge – Single Pack – Cyan – 1 Each
Login to View Prices
HP 981A (J3M68A) Original Page Wide Ink Cartridge – Single Pack – Cyan – 1 Each – 6000 Pages
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Ink Cartridge |
| Additional Warranty Informati | <p>Original HP PageWide cartridges and printheads are warranted to be free from defects in materials and workmanship during the period of the warranty.</p> |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 6000 Pages |
| Country Of Origin | Malaysia |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Packing | Single Pack |
| Compatibility | <b>HP PageWide Enterprise Printers:<br /></b> <ul> <li>Color 556dn</li> <li>Color 556xh</li> <li>Color Flow MFP 586z</li> <li>Color MFP 586dn</li> <li>Color MFP 586f</li> </ul> |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 981A (J3M68A) |
| Product Name | 981A (J3M68A) PageWide Print Cartridge |
| Print Color | Cyan |
| Print Technology | Page Wide |
| Manufacturer Part Number | J3M68A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Count on Original HP PageWide cartridges for printing professional-quality color documents. Get consistent quality from this cartridge designed for HP PageWide Enterprise Color 556dn, Color 556xh, Color Flow MFP 586z, Color MFP 586dn and Color MFP 586f. Original HP PageWide cartridges are precisely engineered to match the high-speed performance of HP PageWide Enterprise printers and MFPs and to deliver fast, consistent results. Easily replace cartridges in a snap. HP 981A cartridge makes printing easy so work flows smoothly. Cartridge yields approximately 6, 000 pages. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1033728353.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












