Hp 827a (Cf302a) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge – Single Pack – Yellow – 1 Each
Login to View Prices
HP 827A (CF302A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge – Single Pack – Yellow – 1 Each – 32000 Pages
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Additional Warranty Informati | <p>HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship.</p> |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 32000 Pages |
| Yield Type | Standard |
| Country Of Origin | Japan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Packing | Single Pack |
| Compatibility | <ul><li>HP LaserJet M880z</li><li>HP LaserJet M880z+</li><li>HP LaserJet M880z+ NFC</li></ul> |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 827A (CF302A) |
| Product Name | 827A (CF302A) Toner Cartridge |
| Package Type | OEM |
| Print Color | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | CF302A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Produce standout business documents with glossy, photo-quality color. Original HP toner cartridge with HP ColorSphere technology delivers print shop-quality results on a range of papers in your HP Color LaserJet Enterprise Flow M880 MFP series. Stay productive with the cartridge designed for reliability and avoid the hassle and expense of reprints. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 32, 000 pages. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1025820955.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












