Hp 826a (Cf310a) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge – Single Pack – Black – 1 Each
Login to View Prices
HP 826A (CF310A) Original Standard Yield Laser Toner Cartridge – Single Pack – Black – 1 Each – 29000 Pages
Additional information
| Brand | HP Inc. |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Additional Warranty Informati | <p>HP's Premium Protection Warranty. This HP product is warranted to be free from defects in materials and workmanship.</p> |
| Product Condition | Original |
| Typical Print Yield | 29000 Pages |
| Yield Type | Standard |
| Country Of Origin | Japan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | HP |
| Packing | Single Pack |
| Compatibility | <ul><li>HP LaserJet M855dn</li><li>HP LaserJet M855x+</li><li>HP LaserJet M855xh</li></ul> |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 826A (CF310A) |
| Product Name | 826A (CF310A) Toner Cartridge |
| Package Type | OEM |
| Print Color | Black |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | CF310A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Produce office documents with crisp, black text and help save time and money by printing them in the office. Original HP toner cartridge technology delivers print shop-quality results on a range of papers in your Hewlett-Packard Color LaserJet M855dn, M855xh and M855x Plus. Stay productive with the cartridge designed for reliability and avoid the hassle and expense of reprints. Intelligence built into the cartridge makes monitoring usage and reordering supplies easy. Toner cartridge yields approximately 29, 000 pages. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1025820949.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












