House of Doolittle Spiral Bound Tent Top Calendars – Julian Dates – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Double Page Layout – 7″ x 4 1/4″ Sheet Size – Spiral Bound – Desktop – Blue, Gray – 4.3″ Height x 7″ Width – Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | House of Doolittle |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Sheet Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 2004-04-01T06:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Gray |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.3" |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Features | Reference Calendar |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Product Name | Spiral Bound Tent Top Calendars |
| Manufacturer Part Number | 3679 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tent calendar offers an easy way to keep advanced planning at your fingertips. Calendar sets up easily on your desktop or countertop. Spiral binding at the top provides quick access to future and past months. Each month features a 12-month reference calendar on the reverse side. Two-page-per-month spreads also include unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, and a full-color photo. Dated planning pages range 12 months from January to December. Paper is made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
House of Doolittle Spiral Bound Tent Top Calendars – Julian Dates – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Double Page Layout – 7″ x 4 1/4″ Sheet Size – Spiral Bound – Desktop – Blue, Gray – 4.3″ Height x 7″ Width – Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | House of Doolittle |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Sheet Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 2004-04-01T06:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Gray |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.3" |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Features | Reference Calendar |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Product Name | Spiral Bound Tent Top Calendars |
| Manufacturer Part Number | 3679 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tent calendar offers an easy way to keep advanced planning at your fingertips. Calendar sets up easily on your desktop or countertop. Spiral binding at the top provides quick access to future and past months. Each month features a 12-month reference calendar on the reverse side. Two-page-per-month spreads also include unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, and a full-color photo. Dated planning pages range 12 months from January to December. Paper is made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
House of Doolittle Spiral Bound Tent Top Calendars – Julian Dates – Monthly – 12 Month – January 2024 – December 2024 – 1 Month Double Page Layout – 7″ x 4 1/4″ Sheet Size – Spiral Bound – Desktop – Blue, Gray – 4.3″ Height x 7″ Width – Reference Calendar – 1 Each
Additional information
| Brand | House of Doolittle |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Sheet Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Sheet Height | 2004-04-01T06:00:00.000Z |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | January |
| Start Year | 2024 |
| End Month | December |
| End Year | 2024 |
| Julian Dates | Yes |
| Product Color | Gray |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.3" |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | House of Doolittle |
| Features | Reference Calendar |
| Manufacturer | House of Doolittle |
| Product Name | Spiral Bound Tent Top Calendars |
| Manufacturer Part Number | 3679 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tent calendar offers an easy way to keep advanced planning at your fingertips. Calendar sets up easily on your desktop or countertop. Spiral binding at the top provides quick access to future and past months. Each month features a 12-month reference calendar on the reverse side. Two-page-per-month spreads also include unruled daily blocks, Sunday-through-Saturday scheduling, and a full-color photo. Dated planning pages range 12 months from January to December. Paper is made with a high percentage of recycled material.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









