Hotel Size Steel Wool Soap Pad, 4 x 4, Charcoal/Pink,10/Pack, 120/Carton
Login to View Prices
Made of fine steel wool formed into a large hotel size soap impregnated pad. Dissolves stubborn grease and lifts off sticky food particles.
Additional information
| Weight | 12.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.56 × 16.50 × 9.75 in |
| Material(s) | Steel Wool |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Size (W x L) | 4" x 4" |
| Color(s) | Charcoal/Pink |
| Global Product Type | Steel Wool Soap Pads |
| Ship Class Code | B |
| Scouring Pads/Sticks Type | Pad |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 051098018538 |
| MPN | SP1210BRILLO |
| Brand | Brillo® |









Reviews
There are no reviews yet.