Green Line Message Stamp, Received, 1.5 x 0.56, Red
Login to View Prices
Stamp pad is built-in for years of use. Comes with water-based ink. Up to 5,000 impressions before re-inking.Package Includes: Includes one stamp.
Additional information
| Weight | 0.1260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.25 × 3.38 × 5.63 in |
| Green Information | Outer packaging is composed of 100% unbleached paper fiber. Stamp made from 80% post-consumer recycled plastic. |
| Impression Width | 1.5" |
| Package Includes | Includes one stamp. |
| Ink Types | Re-Inkable |
| Stamp Type | Message |
| Global Product Type | Message Stamps |
| Ink Color(s) | Red |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Impression Height | 0.56" |
| UPC | 039956983723 |
| MPN | 098372 |
| Brand | COSCO 2000PLUS® |













Reviews
There are no reviews yet.