Great Openings Bill Storage Unit Top Cushion – Comfortable – Black – 1Each
Additional information
| Brand | Great Openings |
|---|---|
| Product Type | Cabinet Cushion |
| Additional Warranty Informati | <p>Great Openings warrants its filing, desking, and storage products to be free from defects in materials and workmanship for as long as the original purchaser owns the product. This warranty does not cover ordinary wear and tear, improper installation or use of the product. This warranty does not apply to Customer?s Own Materials (COM), including nonstandard fabric, laminates, and edge bands. In addition, this warranty applies to the components supplied to, but not manufactured by, Great Openings.</p> |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.8" |
| Width | 16" |
| Depth | 19" |
| Certifications & Standards | <p>SCS Gold Certification</p> |
| Brand Name | Great Openings |
| Features | Comfortable |
| Manufacturer | Great Openings |
| Product Name | Bill Storage Unit Top Cushion |
| Manufacturer Part Number | APLX187A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cushion features a padded top to offer a comfortable seating option or footrest while you work. Easy-to-use design ensures simple installation for quick use. Top cushion is designed for the Great Openings Bill Storage Unit (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










