Good Sense Liquid Odor Counteractant, Clean and Fresh, 84.5 oz, 2/Carton
Login to View Prices
Battle tough odors in the air, in fabric and on hard surfaces with one odor counteractant. Particularly suited for challenging odors like tobacco smoke, mold, mildew, urine and other organic materials. Formulated with ActScent™ technology to fight the toughest odors. Ready-to-dispense container-no mixing necessary.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 12.3230 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 × 0.37 in |
| Application | Odor Control |
| Volume Capacity | 84.5 oz |
| Scent | Clean & Fresh |
| Color(s) | Clear |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Liquid Air Freshener/Odor Eliminator Refills |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Product Packaging | Container |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174561883 |
| MPN | 101109734 |
| Brand | Diversey™ |

















Reviews
There are no reviews yet.