Smooth, gold-tone paper clips. Durable gold finish adds a professional, upscale look to documents and maintains shine over time.
Additional information
| Weight | 0.1640 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.40 × 2.90 × 0.80 in |
| Clip/Clamp Sheet Capacity | 20 |
| Clip/Clamp Color(s) | Gold |
| Clip/Clamp Width | 0.47" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Clip/Clamp Trade Size | Jumbo |
| Global Product Type | Paper Clips |
| Clip/Clamp Type | Paper Clips |
| Clip/Clamp Coating/Finish | Smooth |
| Clip/Clamp Material(s) | Steel Wire |
| Clip/Clamp Length | 2" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 050505725328 |
| MPN | A7072532 |
| Brand | ACCO |











Reviews
There are no reviews yet.