Gojo&Reg Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser – Gray
Login to View Prices
Gojo® Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Gojo Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.3" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 3.4" |
| Brand Name | Gojo® |
| Compatibility | PURELL ES1 Everywhere System |
| Manufacturer | Gojo Industries, Inc |
| Product Name | ES Everywhere System Surface Mount Bracket |
| Device Supported | Sanitizing Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 584006GPH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This surface mount accessory is perfect for securing the PURELL ES1 Everywhere System on horizontal surfaces, such as countertop, and substrates so you can offer hand sanitizing where you need it. The metal mount includes Command strips from 3M for secure and reliable mounting. The PURELL ES1 System easily snaps onto the surface mount accessory.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>ES Everywhere System Surface Mount Bracket</li> <li>Command Strips</li> </ul> |
Gojo&Reg Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser – Gray
Login to View Prices
Gojo® Mounting Bracket for Sanitizing Dispenser – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Gojo Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.3" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 3.4" |
| Brand Name | Gojo® |
| Compatibility | PURELL ES1 Everywhere System |
| Manufacturer | Gojo Industries, Inc |
| Product Name | ES Everywhere System Surface Mount Bracket |
| Device Supported | Sanitizing Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 584006GPH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This surface mount accessory is perfect for securing the PURELL ES1 Everywhere System on horizontal surfaces, such as countertop, and substrates so you can offer hand sanitizing where you need it. The metal mount includes Command strips from 3M for secure and reliable mounting. The PURELL ES1 System easily snaps onto the surface mount accessory.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>ES Everywhere System Surface Mount Bracket</li> <li>Command Strips</li> </ul> |









