Global Industrial Tyvek® Shipping Tag Pre-Wired 2-3/4″”L x 1-3/8″”W Blue 100/Pack
Login to View Prices
USE VIBRANT TAGS TO COLOR CODE YOUR SHIPMENTS. FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” TAGS FEATURE A 3/16″” METAL EYELET CHEMICAL AND MILDEW RESISTANT TAGS ARE MANUFACTURED FROM SPUNBONDED OLEFIN PRE-WIRED WITH 12″” 26 GAUGE DOUBLE WIRE
Additional information
| Weight | 0.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 3.50 × 3.50 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Lead Time | Leadtime |
| Country of Origin | IN |
| Color | Blue |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| UPC | 848109025063 |
| MPN | G14013A |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.