Global Industrial Shipping Tag Pre-Strung #1 2-3/4″”L x 1-3/8″”W Dark Blue 1000/Pack
Login to View Prices
SHIPPING TAGS AID IN CODING ITEMS. FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” TAGS FEATURE A 3/16″” REINFORCED TEAR-RESISTANT EYELET TAGS ARE LOOP STRUNG WITH 12″” UNPOLISHED COTTON STRING
Additional information
| Weight | 2.1400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 4.25 × 4.00 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Lead Time | Leadtime |
| Country of Origin | IN |
| Color | Blue |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| UPC | 841436029414 |
| MPN | G11012A |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.