Global Industrial Flat Merchandise Bags #15 15″”W x 18″”H Kraft 500/Pack
Login to View Prices
FLAT MERCHANDISE BAGS ARE DESIGNED FOR LIGHTWEIGHT ITEMS. FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” BAGS HAVE SERRATED ENDS MAKING THEM EASY TO OPEN MADE FROM 30# BASIS WEIGHT RECYCLED PAPER
Additional information
| Weight | 22.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.75 × 15.75 × 6.00 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | Brown |
| MPN | BGM106K |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.