Georgia-Pacific Combi-Fold Paper Towel Dispenser – C Fold, Multifold, BigFold, Z Fold Dispenser – 400 x C Fold, 600 x Multifold – 15.5″ Height x 11″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Black – Durable, Key Lock – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Dispenser Type | Z Fold |
| Height | 15.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 600 x Multifold |
| Brand Name | Georgia-Pacific |
| Features | Key Lock |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Combi-Fold Paper Towel Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 56650A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable, versatile plastic towel dispenser with flip-down plate offers the flexibility to dispense up to 400 C-Fold, 600 multifold, or one package of BigFold towels. Covered key-lock design protects against waste and pilferage while making refilling towels quick and easy. Door ramp design prevents overstuffing and reduces paper tabbing. Mount to walls with screws (not included).</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
Georgia-Pacific Combi-Fold Paper Towel Dispenser – C Fold, Multifold, BigFold, Z Fold Dispenser – 400 x C Fold, 600 x Multifold – 15.5″ Height x 11″ Width x 5.3″ Depth – Plastic – Black – Durable, Key Lock – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel Dispenser |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Dispenser Type | Z Fold |
| Height | 15.5" |
| Width | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 5.3" |
| Capacity | 600 x Multifold |
| Brand Name | Georgia-Pacific |
| Features | Key Lock |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Combi-Fold Paper Towel Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 56650A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Durable, versatile plastic towel dispenser with flip-down plate offers the flexibility to dispense up to 400 C-Fold, 600 multifold, or one package of BigFold towels. Covered key-lock design protects against waste and pilferage while making refilling towels quick and easy. Door ramp design prevents overstuffing and reduces paper tabbing. Mount to walls with screws (not included).</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |













